Mycie detailingowe

Odpowiednie mycie samochodu to podstawowa czynność w dbaniu o jego wygląd. Czy wiecie, że 90% defektów powłoki lakierniczej powstaje wskutek nieprawidłowego mycia? Mycie detailingowe cechuje duża dokładność i bezpieczeństwo.

Zalety mycia:
- odświeżenie wyglądu samochodu
- mycie wyselekcjonowanymi środkami
- ograniczenie niszczenia karoserii

1 etap -Pre Wash

Podczas etapu Pre Wash za pomocną myjki ciśnieniowej i piany aktywnej z neutralnym Ph usuwamy luźny brud z auta oraz rozpuszczamy mocniej przywarte zanieczyszczenia, np. owady, plamy błota itd. Po aplikacji piany aktywnej „pędzęlkujemy” powierzchnie do których ciężko będzie nam dojść rękawicą do mycia, np. emblematy, atrapy grilla, dyfuzor tylnego zderzaka, ramki drzwi, uszczelki.

2 etap -mycie kół

W zależności od posiadanych felg stosujemy różne środki. Najczęściej wybieranymi przez nas środkami są deironizery potoczniej nazywane ”krwawiącymi felgami”. Spryskując powierzchnię felg powodujemy, że substancja aktywna deironizera rozpuszcza nalot metaliczny na powierzchni felg i zabarwi się na krwiście czerwony kolor. Jeśli felgi są bardzo brudne, czyścimy je szczotką do felg.

3 etap -mycie właściwe

Mycie właściwe to właśnie to z czym każdy kojarzy mycie auta-wiadro, szampon, piana, gąbka. Nic bardziej mylnego! Gąbka nie nadaje się do mycia auta. Przez swoją budowę mocno rysuje powierzchnię lakieru i ma tendencję do trzymania w sobie brudu np. ziarenka piasku , które skutecznie narobią bałaganu na lakierze. Dlatego właśnie podczas detailingowego mycia karoserii używamy wyłącznie rękawicy z mikrofibry lub wełny merynosa .W ten sposób za sprawą metody mycia na dwa wiadra minimalizujemy ryzyko zarysowania delikatnej powierzchni lakieru cząsteczkami brudu i piasku, które po opłukaniu rękawicy w wiadrze z wodą pozostają uwięzione na dnie przez zastosowanie separatora brudu.

4 etap – osuszanie

Do osuszania auta używamy sprężonego powietrza, a następnie samochód jest wycierany ręcznikiem z mikrofibry

Polecamy również wykonanie dekontaminacji.

Co to jest dekontaminacja ?Dekontaminacja w procesie auto detailingu to zabieg polegający na usunięciu z powierzchni lakieru oraz felg zalegających osadów metalicznych i przemysłowych (np. pyłu z klocków hamulcowych), smoły i asfaltu (charakterystyczne czarne kropki „zdobiące” lakier oraz felgi auta) i różnego rodzaju żywic czy soków z drzew.

Po tak przeprowadzonym myciu zajmujemy się kosmetyką aplikując quickdetailer oraz dressing do opon.

Skontaktuj się z nami

 

Sciągnij Bruda
58 532 57 01
[email protected]

Adres
Zajączkowo 186

Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 08:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 14:00
Niedziela